Opowiadania

Miłość

Nie miała butów na obcasach ani fikuśnych ciżemek. A jednak jej pewny krok był bezpieczeństwem, którego tak potrzebowała. Po tylu latach chwiejności, możliwość podążania u jej boku równym krokiem, wydała się najlepszą opcją przemierzania życiowych szlaków.

Nie miała zwiewnej sukni ani jedwabnych koronek. Ale dzięki prostocie codziennego ubioru tak łatwe było rozpalenie domowego ogniska i pokrojenie warzyw na sałatkę. A przytulając się do niej, nie trzeba było obawiać się zgniecenia sukni i potargania koronek.

Nie miała makijażu ani sztucznych rzęs. Miała dobro na twarzy. Tym ujęła serce, które pragnęło odpocząć po dniach burz i niepokojów. Po okrutnych walkach i dniach pełnych trudności. Móc spojrzeć w tę dobrą twarz – było prawdziwym szczęściem.

Nie miała wygładzonych dłoni ani kolorowych paznokci. A jednak splatając swoje z jej dłońmi rodziła się pewność, że nic nie rozdzieli tych rąk, zwykłych, prawdziwych, codziennych. Zaś ich dotyk przenosił w inne wymiary istnienia.

Zwykły obserwator nie zobaczyłby niczego szczególnego. Ale tylko ten, który potrafi patrzeć sercem – zakocha się w szczerości i prawdzie zamieszkującej całą jej istotę. Dojrzy prawdziwe piękno dotykające najdelikatniejszych strun duszy. Poczuje ogromne dobro przenikające wprost do najczulszych zakamarków serca. Zachwyci się troską otulającą każdą komórkę ciała. Uchwyci niewidzialną trajektorię miłosnego spojrzenia. Usłyszy niemal niesłyszany szept tęsknoty wlewającej się wprost do ucha. Poczuje objęcie ramion czułe i mocne, które powie więcej o bezpieczeństwie, stałości i przywiązaniu niż powiedziałyby to najbardziej wyszukane słowa. Poczuje bliskość ciała, która zespala, koi, leczy i napełnia mocą.

Nie znajdziesz więc w niej wyszukanych wzniosłości. Ale swą zwyczajnością sprawi, że każdy dzień, każda noc, każda chwila i w każdym miejscu staną się niezapomnianym szczęściem i zupełnym spełnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *