Psyche

Zanim rzucisz kamieniem…

Mam już dość nagonki na „ideologię LGBT”. Czy ktoś potępiający osoby nieheteroseksualne kiedykolwiek zadał sobie pytania:

1. Co dzieje się w sercu i umyśle młodego człowieka, który dowiaduje się, że to, co czuje jest złe, obrzydliwe, karygodne?

Powiem, co czuje. Czuje wstręt do samego siebie. Czuje odrzucenie i ogromną samotność. Czuje się nierozumiany przez najbliższych. Czuje nienawiść do samego siebie. Czuje, że nie ma po co żyć.

2. Dlaczego osoby LGBT jednak „wybierają” trudniejsze życie – często odrzucenie przez rodzinę, potępienie społeczne, odrzucenie przez kościół, narażanie się na wyzwiska, nierzadko przemoc fizyczną? Czy nie lepiej byłoby im „wybrać” spokojne życie hetero?

Powiem dlaczego. Bo to nie jest kwestia wyboru. Znam osoby, które wybrały społecznie akceptowalny model. Wierzyły, że „prawdziwe” małżeństwo „wyleczy” ich serce i dusze. Wierzyły, że Kościół, Bóg, wiara – pomogą zmienić te „złe skłonności”. Nie pomogą. Gdy przejdą swoją trudną drogę – niektórzy krótszą, inni bardzo długą – dochodzą do momentu, gdy już nie chcą udawać, gdy już chcą żyć zgodnie z prawdą, którą mają w sercu.

3. Czy czytałeś książkę „Co Biblia naprawdę mówi o homoseksualności”? Czy obejrzałeś np. film „Modlitwy za Bobiego”? Czy znasz organizację „Wiara i Tęcza”? Czy byłeś u specjalisty na konsultacji? Czy zajrzałeś do naukowych badań? Czy zrozumiałeś w jakiej intencji, w jakich okolicznościach i w jakim pierwotnym znaczeniu zostały napisane słowa Biblii, którymi dzisiaj tak łatwo potępiać innych?

Przeczytaj zanim „rzucisz kamieniem”. Poznaj zanim osądzisz. Osoby LGBT, które miały najtrudniej – zrobiły to. Zrobiły, aby dać sobie prawo do życia. Poznawały, czytały, rozmawiały, dowiadywały się. Często poniosły ogromny koszt emocjonalny, mentalny, finansowy, czasowy, aby móc normalnie żyć. Aby dać sobie prawo do miłości. Aby nie przejmować się odrzuceniem, potępieniem i społecznym brakiem akceptacji. To często setki godzin spędzonych na terapii, to często tysiące złotych poświęcone na odnalezienie się w tak niezwykle wrogim otoczeniu.

Poznaj normalne życie osób nieheteroseksualnych. Nie oceniaj. Nie potępiaj. Zrozum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *